sky
lift

Самі незвичайні ліфти-підйомники в світі

Від початку появи і до нинішніх днів ліфти постійно змінюються, трансформуються і перетворюються. Якщо ви думаєте, що ліфт – це банальний підйомник-шафа, ви не бачили пам’ятки, що увійшли в нашу кращу десятку.

Берлінський ліфт для пасажирів в акваріумі

лифт для пассажиров в аквариуме

AquaDom – величезний резервуар з водою діаметром більше 11 м, висотою 25 м, з 900 тоннами л води з моря, населений півтора тисячею риб п’ятдесяти різновидів. Для мешканців гігантського акваріуму щодня необхідно по вісім кілограмів їжі і робота чотирьох знаючих драйверів.

Цей диво-акваріум знаходиться в німецькому готелі Radisson SAS Hotel. Особливістю акрилової циліндричної споруди не є габарити і кількість риб, а ліфт, вбудований в його центрі, щоб жителі готелю могли милуватися морським життям.

 

Ліфт-підйомник для кораблів

Лифт подъемник для кораблей
Цей незвичайний ліфт-підйомник був побудований в Шотландії біля міста Фолкерк в 2002 р. Аналогів його ніде в світі більше немає! Завдання ліфта-колеса переміщати суди між двома каналами (Юніон і Форт-Клайд), різниця висоти яких 24 м, як будівля о восьмій поверхів!
Його називають Фолкеркське Колесо, а принцип роботи суднопідіймача – обертання. По обидва боки величезного колеса, зверху і знизу розташовані кесони – резервуари, заповнені водою, в них упливає кораблі, колесо робить оборот на 180 °, за 5 хвилин переміщаючи судно вгору або вниз.

 

Зовнішній ліфт – куля

У серці Швеції – в Стокгольмі розташоване найбільше кулясте спорудження в світі – Глобен-Арена. Це білий будинок має діаметр 110 і висоту 85 м. З його південного боку знаходиться зовнішній панорамний ліфт-гондола – SkyView.
Наружный лифт – шар

Цей підйомник завдовжки 100 м і має дві кулясті кабіни, що піднімають пасажирів на саму верхівку. В процесі спусків і підйомів відвідувачі будівлі можуть милуватися красотами Стокгольма.

В цілому будівля і ліфт виглядають, ніби з далекого майбутнього або мегаполісу Бігвелда і Родні Нержавейкіна з мультфільму Роботи.

 

Найвищий в Європі відкритий ліфт

Дивилися «Голдфінгер»? Бачили, як Джеймс Бонд їде у відкритому ліфті? Це був найвищий зовнішній підйомник, який доставляє туристів на вершину Хамметшванд гори Бургеншток в Швейцарії.

Висоту в 153 м ліфт долає швидше хвилини, піднімаючи тих, хто не хоче ризикувати життям на скелястій стежці, щоб помилуватися панорамою Люцернського озера. Побудували підйомник в 1903, а модернізували в 35 році, з тих пір він прекрасно функціонує – ось що таке швейцарська якість.

схожі статті