sky
lift

Японський літаючий ліфт

Інноваційні технології входять в усі сфери нашого життя, і область ліфтобудування – не виняток. Швидкісні характеристики ростуть, технічне обладнання стає більш продуктивним і компактним, безпеку і комфорт експлуатації ліфтів підвищується до небувалих висот.

Сьогодні кожен бажаючий може купити підйомник для підкорення гірських вершин або замовити ліфт для миттєвого подолання відстані в десятки поверхів. Інженери, дизайнери, архітектори з усього світу розробляють унікальні проекти новітніх ліфтових систем. Далі за всіх в пошуках інноваційних технічних рішень пішли японці: вони розробили проект літаючого ліфта.

Що таке літаючий ліфт?

Фахівці японської компанії Toshiba Elevator and Building Systems розробили ліфт на магнітній підвісці. Система повністю позбавлена ​​від тросових механізмів. Людям, далеким від техніки, принцип переміщення кабіни здається чарівним: вона піднімається і опускається по повітрю без металевого підвісу. Однак, як стверджують японські вчені, в літаючому ліфті немає нічого надприродного: принципи роботи строго обгрунтовані науковими законами.

Наскільки надійні ліфти на магнітних подушках?

Можливість існування таких ліфтів вже доведена при проведенні серії експериментів. За принципом роботи ліфти схожі з поїздами, які їздять на магнітній подушці. Однак для ліфтів сила магнітного поля повинна бути набагато вище. Параметри роботи системи визначаються складними розрахунками за допомогою комп’ютерних програм, ймовірність помилки в розрахунках виключена.

Режими зупинки і переміщення кабіни в тому чи іншому напрямку регулюються фотосенсором. В процесі переміщення ліфт не контактує зі стінами шахти. На відміну від зношуючих тросів, магнітне поле не залежить від тривалості експлуатації та від зовнішніх впливів, тому система повністю безпечна і надійна.

Плюси і мінуси літаючих ліфтів

  • Переваги літаючих ліфтів полягають в плавності їх ходу і повній відсутності шуму.
  • Недолік – відносно невелика швидкість переміщення в порівнянні з високошвидкісними ліфтами. За секунду кабіна буде переміщатися на 5 метрів.

Перші літаючі ліфти з’являться в японських висотках. Можливо, з часом це ноу-хау дійде і до нашої країни. Поки цього не сталося, пропонуємо замовити послугу монтажу надійного тросового ліфта від компанії «Скайліфт».

схожі статті