sky
lift

Хто і навіщо придумав встановлювати в ліфті дзеркала?

У ділових центрах і супермаркетах, в готелях і навіть житлових будинках в ліфтових кабінах часто можна побачити дзеркало. Людина проводить в ліфті мінімальний час, навіщо ж там дзеркало? Його наявність викликає суперечки.

Одні люди впевнені, що дзеркала в кабінках – необхідність, інші вважають їх безглуздою розкішшю і надмірністю. Хто ж правий? Давайте заглянемо в історію. Обладнати ліфтові кабіни придумали ще в роки другої світової війни.

Як в ліфті з’явилося дзеркало?

Ніхто не любить чекати, ми все постійно кудись поспішаємо. І коли пасажири піднімаються в ліфті всього пару хвилин, вони нервують, вважаючи, що витрачають на це занадто багато часу. Цю проблему з легкістю вирішує дзеркало.

Одного разу в американському багатоповерховому діловому центрі виникла неприємна ситуація: менеджери обурювалися, що ліфт працює дуже повільно, причому не допомогло навіть збільшення кількості ліфтів, скарги не припинилися.

Вихід знайшов Іван Сорокін (російський дисидент і основоположник російсько-американської соціологічної школи). Він придумав повісити нові назви моделей ліфтів, а в кабінках змонтувати великі дзеркала.

Через тиждень всі в діловому центрі були в захваті, адже ліфти стали їздити значно швидше. Насправді поки пасажири піднімалися й опускалися в кабінці, вони були зайняті розгляданням в дзеркалі своєї персони або таємним наглядом за сусідами, тому у них з’являлася ілюзія, що час поїздки прискорилося.

Переваги дзеркал в кабінках ліфтів

У сучасних ліфтах дзеркало – це необхідність. По-перше, воно візуально збільшує невеликі кабінки. Що важливо для пасажирів з клаустрофобію і іншими страхами. Бачачи своє відображення, у людини на підсвідомому рівні з’являється почуття, що він не один.

По-друге, дзеркало створює відчуття безпеки, коли в кабіні їдуть незнайомі між собою люди, так як воно дозволяє непомітно стежити за чужими рухами. По-третє, психологи запевняють, що наявність дзеркала позитивно впливає на поведінку пасажирів.

Воно сприяє дотриманню ними загальноприйнятих норм культури. Дослідники помітили, що в кабінках з дзеркалами дуже рідкісні випадки вандалізму. Навіть обмежена людина, коли бачить себе в відображенні, починає вести себе навіть наодинці пристойніше.

Йому стає соромно робити антисоціальні вчинки, а може він просто відволікається на власне роздивляння. Так що дзеркала в ліфтових кабінах не просто елементи дизайну, а міра психологічного впливу на пасажирів.

Якщо буде потрібно, наша компанія зможе встановити дзеркало в кабіні вашого ліфта.

схожі статті