Як відомо, вітчизняні вчені та конструктори ні в чому не поступаються, а багато в чому і перевершують американців. Варто дізнатися про цікаві радянські ліфти – підйомниках для Брежнєва, Черненка, Єльцина, а також священиків і інвалідів.
Якось трапилося Леоніду Іллічу Брежнєву, як рядовій радянській людині, посидіти в ліфті, що застряг. Після цього ПП в будинку під номером 26 на Кутузовському проспекті в додаток до звичайного підйомника
був змонтований індивідуально для генерального секретаря.
Як відомо наступний партійний лідер взагалі не здатний був переміщатися без допомоги, тому особисто для нього збудували спецпідйомник навіть у Великому театрі. Особливий ліфт всього пару десятиліть тому доставляв старезних кремлівських старців на трибуну Мавзолею для виступів.
Про підйомник колишнього глави РФ Єльцина ходять чутки. Кажуть, що ліфт, який не має подібних у світі, вартістю мільйон доларів був оброблений дорогоцінними металами і переміщував політичного діяча безпосередньо в кабінет.
В СРСР встановлювалися і панорамні ліфти зовні будинків. Побачити такі підйомники можна в готелі «Космос», Внуковском аеропорту, ЦУМі столиці, в МЗС та Раді Федерації, у багатьох висотках Рубльовки, Орехово і Жулебіно, а також в Єлоховському соборі.
Ще в 1997 р на фасаді православного кафедрального храму встановили 2 підйомника для пасажирів (вантажопідйомністю по 400 кг). Як не складно здогадатися, монтувалися вони для перевезення священнослужителів, зазвичай чоловіків похилого віку, які потребують такої допомоги.
Вітчизняні конструктори винайшли і спеціальний ліфт для інвалідів. Цей транспортер допомагає людям з обмеженими можливостями підніматися по сходах. Основу такого підйомника становить робот-сапер на гусеничному ходу.
Так – так, саме такий, як використовують вибухотехніки. Позашляховий ліфт маневрений і потужний, при цьому компактний. Рухається він зі швидкістю підлогу прольоту в хвилину. Після того, як візочник заїжджає на майданчик транспортера обслуговуючий співробітник відправляє його на бажаний поверх.
Ці ліфти сьогодні забезпечують соціальну адаптацію людям з особливими потребами. Їх проектують і встановлюють для інвалідів в спортивних басейнах, ванних і в інших місцях – скрізь, де візках потрібна допомога при підйомі і спуску.