sky
lift

Дивовижний ліфт арки «Ворота Заходу»

Символом Сент-Луїса (Штат Міссурі, США) є арка «Ворота Заходу» (оригінальна назва Gateway Arch). Цей меморіал дозволяє не тільки вивчити історію становлення Америки, а й прокотиться в інноваційному ліфті.

Історія створення

Арка «Ворота Заходу» – частина національного експансійного меморіалу імені Джефферсона. Її спроектував архітектор Ееро Саарінен (американський фін) в 1947 році, а будівництво тривало більше 2,5 років (с12.02.1963 по 28.10.1965 року).

Цей найвищий в Америці пам’ятник відкритий для відвідування понад півстоліття, починаючи з 24.07.1967 року. Висота арки дорівнює її ширині і відповідає 192 метрам. Спочатку в башті ліфт не планувався, понад 1000 ступенів потрібно було долати пішки.

Архітектор не дожив до відкриття свого дітища, але зате перед смертю вирішив позбавити відвідувачів від болісно підйому і оснастив будова ліфтом. Традиційні підйомники не підходили для такого незвичайного будівлі.

Різні ліфтові компанії намагалися вирішити питання, але так і не знайшли відповідної моделі, тоді Ееро Саарінен запропонував спорудити новий ліфт інженеру Річарду Баузер. На винахід архітектор виділив всього 2 тижні, але Браузер впорався.

Спеціальний ліфт

Оригінальний підйомник – це тандем тросового ліфта і колеса огляду з карданної підвіскою. Він їздить всередині монумента і виглядає, як «паровозик» з 8 кабінок, кожна з яких призначена для перевезення п’яти людей.

Скляні панелі і можливість повертати кабінку в різні боки дозволяють пасажирам розглядати під час поїздки внутрішню конструкцію арки і все навколо. До верхньої точки ліфт рухається чотири, а опускається за три хвилини.

Хоча траєкторія руху йде по дузі, пасажирам забезпечується абсолютний комфорт переміщення. Їх вертикальне положення не змінюється. Цього року унікальному ліфта виповнюється 50 років (він був змонтований в 1968 році).

Цікаві факти

На верхівці меморіалу розташований оглядовий майданчик. Єдина можливість на неї потрапити – використовувати унікальний ліфт. З майданчика можна побачити річку Міссісіпі, панорами Сент-Луїса, Кахокія і південний Іллінойс.

У сонячну погоду видимість з оглядового майданчика сягає майже 50 кілометрів. Меморіальну арку побудувала компанія MacDonald Construction. Невідомо збіг це чи ні, але арка в профіль схожа на частину лого McDonald’s.

Вид з кабіни

схожі статті