sky
lift

Ліфтові новини від Міністерства регіонального розвитку України

Цього літа Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України оновило ДБН (Державні будівельні норми). Серед нововведень дозвіл повідомляти за допомогою підйомників житлову частину багатоповерхівок і приватних котеджів з підземним паркінгом в підвальній частині

Новини з Минрегиона

З цього Міністерства передають інформацію від Льва Парцхаладзе, заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, в якій повідомляється, що раніше це було заборонено у зв’язку з протипожежними нормами.

За нашим законодавством не можна було проектувати ліфти з житлового будинку в паркінг, так як це підвищувало ризик виникнення пожежі. Але фахівці вивчили європейську ліфтову практику і іншого цивілізованого світу, і прийшли до нових висновків.

Якщо забезпечувати спеціальні заходи, що не допускають пожеж, ліфти, що з’єднують житло з паркінгом будуть абсолютно безпечними. Такі проекти зроблять багатоповерхівки і приватні котеджі більш зручними, функціональними і комфортними.

Як було

У ДБН 2007 року була написано, що якщо в житлових будинках влаштовані підземні гаражі, забороняється їх повідомлення через ліфтові шахти. Допускалося встановлювати підйомники тільки при облаштуванні входів в підйомник через протипожежний тамбур-шлюз 1-го типу і з узгодженням в центральному держоргані пожежного нагляду.

Як стало

Нововведення в ДБН 2007 року свідчать, що розташування ліфтових шахт дозволяється в підземних гаражах в цокольних і підвальних підземних приміщеннях, а також в наземних гаражах, влаштованих на перших поверхах будинків, з першим житловим поверхом при установці в паркінгу перед шахтою ліфта протипожежних шлюзів (тамбурів) першого типу, які мають в разі пожежі підпір повітря від 20 Па.

При цьому такі тамбури потрібно розташовувати в підземних гаражах перед шахтами, а в наземних – перед виходами до квартир або кімнатах житлової частини будівлі. В такому випадку на першому поверсі можна розташовувати вихід з ліфта паркінгу в ліфтовий хол пожежного підйомника.

А сполучення житлових поверхів і підземного паркінгу, що займає один або два підземних поверхів дозволяється підземними підйомниками або іншими, що відповідають їх нормам і з зупинками на житлових поверхах.

Нагадуємо, що 10.05.2018 року український Кабмін ухвалив відрегулювати роботу ліфтових компаній. Його постанову передбачається відкласти функціонування техрегламенту підйомників і елементів їх безпеки, який був підписаний в червні 2017 року.

схожі статті