sky
lift

Велосипедний ліфт в Норвегії

Традиційно ліфт асоціюється з кабіною або платформою для вертикального переміщення людей, вантажів, тварин. Але норвежці знайшли кардинально інший підхід до цього питання і створили єдиний в світі ліфт для велосипедистів.

У ньому немає звичних елементів, таких як кабіна, троси або кнопки. Це зовсім інший, а тому – дуже цікавий і гідний уваги підйомний механізм.

Велосипедний ліфт

Для чого потрібен велосипедний ліфт?

Двоколісний вид транспорту – улюблений засіб пересування норвежців. Місцеві жителі із задоволенням крутять педалі, однак підкорення деяких міських вершин стає занадто складним завданням. Одне з таких місць – крутий пагорб Brubakken в місті Тронхеймі, на вершині якого розташована будівля університету. Щоб піднятися на нього, велосипедистам-любителям доводиться неабияк попітніти. Спеціальне пристосування допомагає людям подолати підйом по крутому схилу довжиною 130 метрів зі швидкістю 2 метри в секунду.

Як влаштований ліфт для велосипедистів?

Влаштований підйомник CycloCable (так його називають городяни) наступним чином. Велосипедист, не злазивши з залізного коня, ставить ногу на спеціальну підніжку, яка переміщається по довгій вузькій колії. Підніжка штовхає велосипедиста – його завдання полягає лише в тому, щоб зуміти втримати рівновагу. Підйом на такому ліфті складно назвати комфортним, але принаймні він позбавляє велосипедистів від необхідності посилено крутити педалі. Проїхатися можна за символічну плату – для внесення коштів на початку шляху встановлений автомат. Ліфт працює за запатентованою технологією, всі робочі механізми розташовуються під землею.

CycloCable – високотехнологічна місцева визначна пам’ятка

Ліфт для велосипедистів функціонує в Тронхеймі з 1993 року. У своєму повсякденному житті підйомником з задоволенням користуються норвезькі студенти по шляху до університету. До незвичайного пристосуванню проявляють інтерес і гості країни: рідкісний турист не упустить шанс протестувати це благо цивілізації. Сьогодні CycloCable вважається однією з найбільш незвичайних визначних пам’яток міста. Для тих, хто прибув до підніжжя пагорба Brubakken без велосипеда, неподалік функціонує пункт прокату двоколісних транспортних засобів.

Приклад велосипедного ліфта наочно показав: меж розвитку галузі будівництва ліфтів не існує. Орієнтуючись на європейський досвід, наша компанія з ентузіазмом втілює новітні інженерні ідеї.

Велосипедный лифт

На підйомнику дуже люблять кататися студенти університету, що розташувався на самій верхівці пагорба. Також їм дуже цікавляться туристи: велосипедний ліфт став чи не головною визначною пам’яткою міста.

схожі статті