sky
lift

Правила поведінки в ліфті

Поведінка всередині кабіни підйомного пристрою є актуальною для нашого часу темою. Найчастіше, встрибуючи першими в ліфт, пасажири навіть не намагаються почекати відстаючих, намагаючись якомога швидше натиснути кнопку “Пуск” і від’їхати, як тільки двері закриються.
Такі вчинки не можна назвати гарними і адекватними. Існують певні правила поведінки в ліфті, дотримання яких дозволяє значно полегшити життя – як свою, так і оточуючих. Відмовляючись їх виконувати, люди починають дратувати один одного, що призводить до зіпсованому настрою на весь наступний день.
Правила поведения в лифте

Отже, що потрібно пам’ятати користувачам ліфтового обладнання? Якщо приїзду ліфта очікують двоє – чоловік і жінка, – то по приїзду машини в кабіну заходить першою жінка. Якщо ж скористатися ліфтом бажають відразу кілька людей, то право потрапити в кабіну першим надається тому, хто знаходиться найближче до відкритих дверей.

Один із чоловіків, що стоїть в ліфті, повинен перебувати у панелі з кнопками. Це ж правило актуально в тих випадках, коли в кабіні знаходиться жінка в супроводі супутника протилежної статі. Коли жінка заходить в ліфт сама, але в кабіні вже хтось знаходиться, вона може або натиснути кнопку самостійно, або ж попросити це зробити будь-кого хто стоїть ближче до панелі людини.

При цьому якщо до вас звернулися з проханням натиснути кнопку, її вкрай бажано виконувати з максимальним спокоєм не демонструючи людині всім своїм виглядом те, що ви робите йому ласку, або ж те, що його прохання вас чимось образило. Також неприйнятно розглядати когось знаходитись поруч з вами в ліфті, навіть якщо вам дуже захочеться зробити це таємно. Що вже говорити про розгляданні інших пасажирів в упор.

Під’їжджаючи до свого поверху, слід попросити людей розступитися. Тільки це потрібно робити дуже ввічливо. Тоді, швидше за все, ті що стоять попереду з радістю дадуть вам можливість вийти. Намагаючись пробратися до виходу, ні в якому разі не штовхайтесь ліктями. Якщо вийти намагаються пасажири, які стоять позаду вас, відступите в сторону. Також можливий варіант тимчасового виходу з ліфта.

Супроводжуючому жінку чоловікові далеко не завжди вдається покинути ліфт першим, щоб надати своїй супутниці допомогу. Тому в деяких випадках представникам сильної статі рекомендується діяти, в залежності від обставин. Крім правил етикету, діють і так звані правила безпечної поведінки в ліфті. Зокрема, мова йде про заборону натискати кнопки в хаотичному порядку, про стрибки в кабіні підйомного пристрою, про куріння в ліфті і т. д.

схожі статті