sky
lift

Ліфтер: «антикваріат» або необхідна професія

Всім відомо, що в перших ліфтах, які були призначені виключно для знатних і забезпечених осіб, працювали ліфтери. Вони відкривали і закривали дверцята, натискали потрібний поверх і стежили за чистотою кабінки.

Але ви, напевно, здивуєтеся, дізнавшись, що така професія існує і сьогодні. Давайте розберемося «атавізм» це чи життєва необхідність на прикладі двох будівель: харківського «Держпрому» і київської лікарні.

Ліфтери будинку Державної промисловості

11-поверхова будівля харківського «Держпрому» з 1200 кабінетами – перша висотка СРСР. Її звели в 1928 році і оснастили шістьма ліфтами, в 1956 році додали ще три підйомники, тобто більшості ліфтів уже 90 років – раритет.

Механізми підйомників природно абсолютно старі, а нових деталей для цих «динозаврів» уже ніде не випускають. Однак співробітники поки підтримують ліфти в робочому стані. Ті, хто вперше потрапляє в «Держпром» боятися їздити на такому обладнанні.

Тому в задачу ліфтера входить не тільки натискати кнопки і супроводжувати пасажирів в поїздці, але і виконувати роз’яснювальну роботу і заспокоювати, пояснюючи, що ліфт не обірветься. Як розумієте, скоро ліфти все ж доведеться замінити і ліфтери вже не будуть потрібні.

Ліфтова служба лікарні швидкої допомоги на Братиславській, 3

Зовсім інша ситуація з лікарняними ліфтами. У Київській міській клінічній БСП функціонують три підйомники: вантажопасажирський, який перевозить відвідувачів, обладнання та меблі, кухонний, щоб розвозити їжу пацієнтам, і лікарняний – для підйому людей на візках.

Саме в останньому ліфті працюють ліфтери, причому цілодобово. Від працездатності цього підйомника залежить життя деякі хворих, адже на ньому їх транспортують на операції і з операційної в палати.

У кабінці для ліфтера стоїть стілець, однак скористатися ним співробітника вдається рідко – робочих завдань дуже багато. Зміна ліфтера – 24 години. Протягом цього часу потрібно направляти кабіну на потрібний поверх, а в перервах регулярно здійснювати техогляд – перевіряти справність механізмів

Найгарячіша пора, коли лікарня чергова по Києву, в цей період привозять безліч постраждалих в ДТП. Важких хворих на візках переміщують в ліфті в операційну, реанімацію, а потім на перев’язки.

Лікарі та медсестри стежать за станом хворого і медобладнанням, а ліфтер допомагає виїхати, якщо каталка застрягне. Крім того, після перевезення людей, постраждалих в аварії часто залишаються криваві сліди. Ліфтер відразу ж очищає кабінку.

У кухонному ліфті теж працюють ліфтери, але їх служба легше – зміна триває 12 годин, з них активних періодів три: під час сніданку, обіду і вечері. Завдання ліфтера відвезти хворим їжу і спустити вниз брудний посуд.

Як бачите, в лікарнях професія ліфтера дуже затребувана і навряд чи незабаром втратить актуальність!

 

схожі статті