sky
lift

Ліфт майбутнього

Швидкісний пасажирський ліфт – це те місце, де мріють побувати багато любителів подібних технологій. Якщо говорити про сам швидкісному ліфті в світі, то тут мова йде про механізми, здатних доставляти пасажирів на останні поверхи хмарочосів буквально в лічені секунди. Для тих, хто цікавиться новинками ліфтового обладнання, не так давно була поширена цікава новина: два швидкісні ліфти, встановлених в найбільш найвищій будівлі світу, були визнані найшвидшими на офіційному рівні.

Зокрема, мова йде про підйомники, здатних піднятися на вершину 508-метрової вежі TFC 101 Tower в Тайбеї (Тайвань) протягом всього лише 30 секунд.
Самый скоростной пассажирский лифт

На спуск потрібно трохи більше часу – близько однієї хвилини. Що стосується офіційного відкриття унікальної будівлі, то воно свого часу збіглося з новорічними святами, що, в свою чергу, зробило цю подію ще більш барвистим і незабутнім.

Здатні набирати високу швидкість підйомники стали популярними на весь світ завдяки тому, що вони можуть долати 17 метрів в секунду. До теперішнього часу вони внесені в Книгу рекордів Гіннеса як найшвидші на планеті підйомні пристрої. Крім усього іншого, механізмами цих ліфтів передбачається наявність системи контролю тиску. Таким чином, у тих, хто наважується скористатися одним з таких підйомників для стрімкого спуску або підйому, не закладає вуха.

В цілому в башті встановлено понад 60 ліфтів, серед яких – 50 ескалаторів і понад 30 двоповерхових ліфтів. За допомогою всіх цих пристроїв відвідувачі цієї будівлі мають можливість досить швидко пересуватися між 106 поверхами. Надшвидкісні ліфти за один раз здатні перевозити по 382-метровій шахті 24 пасажири. Максимальна швидкість руху цих підйомних пристроїв досягає позначки в 96 кілометрів на годину.

У ліфтах-рекордсменів використовуються різні сучасні технології, серед яких можна виділити активну систему контролю, що дає можливість якомога точніше врівноважувати ліфт, уникаючи при цьому виникнення будь-яких вібрацій. Зниженню виникає в процесі пересування ліфта у вузькій шахті з високою швидкістю так званого “свистячого” шуму сприяють спеціальні обтічні кабіни, розроблені виробником.

Як зазначив Масаюки Шимон, керівник підприємства-установника Toshiba Elevator and Building Systems, офіційне визнання цих двох ліфтів світовими рекордсменами авторитетним виданням Світових рекордів Гіннеса є величезною честю для організації.

схожі статті