sky
lift

Правила безпеки дітей в ліфті

Важливо розуміти: маленька дитина сприймає ліфт, як атракціон. Для нього відкривати і закривати двері, натискати на різні кнопочки, кататися вгору – вниз по різних поверхах – це гра. Тому необхідно донести до його розуміння інформацію про те, що:

  • ліфт – це вид транспорту, а не іграшка;
  • підйомне устаткування від неправильного використання може зламатися;
  • якщо не дотримуватися правил безпечної поведінки в ліфті можна поранитися або застрягти і сильно злякатися.

Якщо ви дозволяєте дитині їздити в ліфті самостійно, навчіть його користуватися цим обладнанням і забезпечте мобільним телефоном.

Пам’ятайте!

  1. Маленькі діти можуть користуватися ліфтом лише в супроводі батьків. При цьому першим повинен заходити в кабіну дорослий, а потім малюк. І навпаки, виходять в першу чергу дітки, а потім батьки.
  2. Найбезпечніше при виході з ліфта з немовлям у колясці, взяти його на руки.
  3. Дитина повинна знати, що в кабіні ліфта заборонено стрибати, стукати, наживати все кнопки підряд.
  4. Якщо дитина один, йому не варто заходити в ліфт з незнайомими пасажирами. Краще пройтися по сходах або почекати, поки кабінка не звільнять.
  5. Якщо ваша квартира не на високих поверхах, дітям корисніше і безпечніше завжди ходити пішки (втім, як і дорослим).

Навчіть дитину правилам безпеки в ліфті

Покажіть дитині, як працює ліфт:

– як його викликати;

– як натискати потрібний поверх;

– кнопку «стоп», якою можна користуватися, якщо помилився поверхом;

– кнопку виклику диспетчера, щоб дитина могла нею скористатися, якщо заклинять двері або застрягне кабіна.

Важливо знати: певні моделі сучасних ліфтових підйомників не спрацьовують, якщо вага пасажира не досягає 40 кг (в середньому це вага 10 – 12-ти річної дитини, яка цілком може самостійно і правильно користуватися ліфтом).

Покажіть своєму чаду всі таблички з номерами телефонів та іншою інформацією біля ліфта і в кабіні. Прочитайте і поясніть правила поведінки. Розробіть з дитиною стратегію, як він повинен себе вести в екстреній ситуації.

Якщо малюк застряг в ліфті, але небезпеки для здоров’я немає, поясніть, як отримати допомогу і про необхідність її дочекатися. Спроби покинути кабіну своїми силами небезпечні, ліфт може почати працювати, що призведе до трагедії.

Але якщо залишатися в ліфті небезпечно, наприклад, присутні задимлення, починається пожежа, дитина, зв’язавшись з рятувальниками, повинен покинути небезпечне місце будь-яким способом. Попередьте дитя, що не в кожному підйомнику працює мобільний зв’язок, в таких випадках він не зможе додзвонитися батькам.

Головне ніколи не панікувати і виконувати правильні дії. Найкращий захист – безпечна поведінка!

схожі статті