Важливо розуміти: маленька дитина сприймає ліфт, як атракціон. Для нього відкривати і закривати двері, натискати на різні кнопочки, кататися вгору – вниз по різних поверхах – це гра. Тому необхідно донести до його розуміння інформацію про те, що:
Якщо ви дозволяєте дитині їздити в ліфті самостійно, навчіть його користуватися цим обладнанням і забезпечте мобільним телефоном.
Навчіть дитину правилам безпеки в ліфті
Покажіть дитині, як працює ліфт:
– як його викликати;
– як натискати потрібний поверх;
– кнопку «стоп», якою можна користуватися, якщо помилився поверхом;
– кнопку виклику диспетчера, щоб дитина могла нею скористатися, якщо заклинять двері або застрягне кабіна.
Важливо знати: певні моделі сучасних ліфтових підйомників не спрацьовують, якщо вага пасажира не досягає 40 кг (в середньому це вага 10 – 12-ти річної дитини, яка цілком може самостійно і правильно користуватися ліфтом).
Покажіть своєму чаду всі таблички з номерами телефонів та іншою інформацією біля ліфта і в кабіні. Прочитайте і поясніть правила поведінки. Розробіть з дитиною стратегію, як він повинен себе вести в екстреній ситуації.
Якщо малюк застряг в ліфті, але небезпеки для здоров’я немає, поясніть, як отримати допомогу і про необхідність її дочекатися. Спроби покинути кабіну своїми силами небезпечні, ліфт може почати працювати, що призведе до трагедії.
Але якщо залишатися в ліфті небезпечно, наприклад, присутні задимлення, починається пожежа, дитина, зв’язавшись з рятувальниками, повинен покинути небезпечне місце будь-яким способом. Попередьте дитя, що не в кожному підйомнику працює мобільний зв’язок, в таких випадках він не зможе додзвонитися батькам.
Головне ніколи не панікувати і виконувати правильні дії. Найкращий захист – безпечна поведінка!