Ліфти один з найбільш затребуваних, популярних і універсальних засобів пересування, яким користуються у всьому світі все, починаючи від дітей і до глибоких старців. Давайте розглянемо, які відмінності в ліфтових господарствах різних країн нашої планети.
У країнах ЄС на даний момент функціонує приблизно 6 млн ліфтів. Їх максимальна кількість в Італії, Іспанії та Німеччини. У всіх країнах Європи ліфтова сфера регламентується єдиним законодавством, які забезпечують безпеку пасажирам.
Комплексна програма охоплює весь цикл роботи ліфта, починаючи від його виготовлення і до демонтажу. Терміни експлуатації підйомників і кожної їх головною деталі строго дотримуються, тому певні елементи ліфтів замінюються раз в 3, 5 або 10 років.
У багатьох країнах Європи (Франція, Угорщина, Словаччина і т. д.) Сфера ЖКГ – це окрема підприємницька діяльність. При цьому більшість комунальних організацій муніципальні.
Керівництво ЖКГ ведеться на підставі взаємного партнерства між бізнесменами та можновладцями (держава і приватники – партнери), крім того між ними присутня розумна конкуренція.
Величезне значення приділяється безпеки ліфтів, звідси розробка сейсмостійких і протипожежних ліфтів.
В Америці, Китаї та деяких інших країнах величезна кількість хмарочосів, які не могли б навіть бути запроектованими без ліфтів. Тому в цих країнах дуже розвинені цілі ліфтові корпорації, що включають аварійні служби.
Серед них найбільша і відома – Otis Elevator. Її величезний штат співробітників має високу кваліфікацію, оперативно і професійно виконує свою роботу. Завдяки таким, як вони пасажирські ліфти один з найбільш безпечних видів транспорту в усьому світі.
Ліфти настільки популярні і затребувані, що їх часто роблять комерційними, перетворюють в кімнати страху, оглядові кабіни та інші атракціони.
В Україні сьогодні працює близько 86 тисяч пасажирських підйомників. З них 24 тисячі необхідно модернізувати, а майже 9 тисяч – знаходяться в аварійному стані. Наприклад, в Києві функціонує більше 22 тисяч ліфтів, з яких 10 тисяч вже повинні бути «на пенсії», так як їх термін служби в 25 років давно закінчився.
Завдяки програмі економічного і соціального розвитку в цьому році повинні полагодити 200 ліфтів. У Львові зношене 95% підйомників, в цьому році збираються повернути до життя 57 з них. В Одесі програма розписана до 2020 року, за цей термін замінять і модернізують ліфтів на 204 млн 810 тис. грн.