sky
lift

Особливості та переваги приставних ліфтових шахт

Шахти ліфтів бувають дуже різними. По розташуванню вони розділяються на приставні й змонтовані в середині будівлі. Другий вид ще називають глухим, тому що він з усіх боків огороджений.

Приставні шахти встановлюють поза будівлею, тобто прилаштовують до нього зовні. Зазвичай це металокаркасні конструкції з суцільною огорожею. Вони фіксуються до будівель кронштейнами.

 

Переваги та особливості приставних шахт

Приставні шахти у нас зазвичай замовляють для малоповерхових вже побудованих будівель. Це їх головний плюс – можливість зробити ліфт, там, де його не було в проекті. Приклад, ЦУМ в Дніпрі. Хоча сучасною тенденцією є влаштовувати приставні ліфти і в зводяться будинках, так як вони дозволяють забезпечити максимальну безпеку пасажирам.

Металокаркасні шахти також монтуються, коли недоцільно або неможливо звести традиційну шахту. Вони універсальні – підходять підйомників для пасажирів, вантажів, лікарень і для тих, у кого обмежені можливості пересування (тільки для тротуарних ліфтів шахти з металевим каркасом не годяться).

Їх монтують зовні будівель або всередині в отворах сходів і маршів – будь-яке місце розташування – це ще один плюс. Металеву конструкцію складають рама, стояки і пояса. Знизу опорою каркаса стає профіль куточок зі сталі, покладений в пріямочний фундамент, відповідний розмірами шахти.

По кутах опорної рами вертикально монтуються сталеві стояки. Їх з’єднують накладками на болтах з одного боку і на зварюванні – з іншого. Стояки по горизонталі об’єднують поясами, з кутової сталі (по 2 рами – пояса на поверх). Все це надає конструкції надійність, міцність і довговічність.

 

Види шахт

Крім розглянутих розрізняють і інші типи шахт.

За несення навантажень шахти бувають несучими і не несучими. Перші конструкції ліфтових шахт несуть розподілені навантаження, працюючого обладнання ліфта, другі служать лише огорожею, а навантажуються частини будівлі.

За стінових матеріалів шахти підйомників розрізняють з бетону, цегли і ж/б. Цегляні шахти ми будуємо виключно з повнотілих цегли (в 25 см і більш товсті). Недорогими, міцними і швидко споруджуються є монолітні ж/б шахти.

У процесі зведення будинку способом ковзної опалубки в конструкції будівлі кріпляться кронштейни і влаштовуються ніші для настилів ліфта. Ще один спосіб пристрою шахт їх монолітного з/б – використання готових тюбінгів.

Це елементи шахт, що представляють собою готовий поверх із заставними елементами і дверними порталами, виготовлений в заводських умовах. Тюбінги монтуються баштовими кранами і застосовуються в житловому, промисловому і громадському будівництві.

схожі статті