sky
lift

Відмінності ліфта житлової багатоповерхівки від офісного підйомника в комерційному будинку

До завдань ліфтів входить кілька функцій:

  • забезпечення комфортного транспортування людей;
  • мінімальний час очікування вільної кабіни;
  • висока пропускна здатність підйомника відповідна трафіку даної будівлі;
  • найкраще використання простору;
  • оперативна і безпечна евакуація при пожежі.

Всі ці завдання впливають на параметри ліфтів, які в свою чергу залежать від призначення будівлі. Тому хоча принципових відмінностей між технічними характеристиками підйомників в житлових і комерційних будівлях не існує, багато в чому такі ліфти будуть відрізнятися.

 

Головні відмінності двох типів ліфтів

Як в житлових, так і в офісних будівлях висоток ліфти мають потужну лебідку і повинні працювати з високою підйомною швидкістю. Однак для спальних багатоповерхівок потрібні підйомники з меншою швидкістю, наприклад в будівлях однієї висоти вона може відрізнятися на 1 м/с.

Друга відмінність – двері. Для офісних будівель їх запас міцності повинен бути вище і розрахований на більшу кількість відкриттів.

Третій параметр – безшумність роботи підйомного обладнання. У комерційних будівлях потрібні більш тихі ліфти, ніж в житлових.

Багато відмінностей в комерційних і житлових ліфтах обумовлені зовсім різними пасажиропотоками. В офісах найактивніший момент ранок – в цей період потік односторонній, спрямований вгору, менеджери прибувають на роботу. У житлових будинках потоки пасажирів двосторонні, наприклад, вранці хтось їде на роботу, а хтось повертається, вигуляти собаку або після пробіжки.

До систем підйомників житлових будинків пред’являються менші норми за часом (періоди очікування, підйому і спуску). І, навпаки, класифікація, тобто престижність і вигідність офісної будівлі залежить від швидкісних характеристик ліфта.

Так для комерційної нерухомості вищого класу «А» період очікування кабіни підйомника не може бути довший 30 секунд. Адже ліфт в офісних центрах не тільки частина інфраструктури, а важливий показник комфорту і якості. Від того, наскільки оперативно і зручно працівники будівлі потрапляють на робочі місця, спускаються і піднімаються в обідній час, безпосередньо залежить конкурентність будівлі і його клас.

Кожен ліфт (група ліфтів в будівлі) повинні гарантувати нормальну безперебійну роботу організації або будинку в години пік. Причому чим вище будівля, а сучасні тенденції ведуть до все більшого підвищення кількості поверхів будівель, тим складніше забезпечувати кожну функцію ліфта.

Ми відмінно розбираємося в цих питаннях і готові допомогти з вибором оптимального обладнання.

З правилами етикету в ліфті можна ознайомитися тут.

схожі статті