sky
lift

Чи може ліфт впасти?

Напевно всіх користувачів ліфтів цікавить питання: чи можуть троси обірватися, а кабіна – впасти в шахту? Відповідь на це питання однозначна: при правильній експлуатації і своєчасному проведенні технічного обслуговування ситуація з падінням ліфта неможлива.

Винахід ліфтових уловлювачів

Механізм, який запобігає падінню ліфта, називається ліфтовим уловлювачем. Це пристрій був винайдений в далекому 1854 році і вперше представлено на Всесвітній виставці в Нью Йорку. Головне призначення уловлювача – зупинка кабіни ліфта в разі обриву канатів: ліфт просто не може впасти в шахту, оскільки при обриві тросів він стикається зі спеціальними напрямними. Автором винаходу став американський інженер Еліша Грейвс Отіс, який вніс великий внесок в розвиток світової ліфтової індустрії – створив перший електричний ліфт і заснував всесвітньо відому компанію Otis Elevator Company.
У 1878 році було створено пристрій безпеки, завдяки якому уловлювачі автоматично спрацьовували при критичному прискоренні ліфтової кабіни. Цей винахід зробило революцію в галузі – з тих пір почалася епоха будівництва висотних будівель.

Як влаштований ліфтовий уловлювачі?

Ліфтова кабіна підвішується, як мінімум, на три сталевих каната. Товщина канатів підбирається з багаторазовим запасом міцності. Кабіна переміщається строго по напрямних, принцип роботи яких схожий з залізничними рейками. Будь-ліфтовий механізм оснащується пристроєм безпеки – обмежувачем швидкості. Робота цього пристрою не залежить від джерел електроживлення. Уловлювачі механічно спрацьовують в тому випадку, якщо швидкість переміщення кабіни підвищується на 15%. Клинові елементи притискаються до напрямних, повністю зупиняючи ліфт.

 

Фактично впасти може тільки повністю зношений, аварійний ліфт, який довгий час не ремонтувався. Також до групи ризику потрапляють підйомники, монтаж яких проводився з грубими порушеннями. Щоб уникнути трагедій, необхідно довіряти установку ліфтових систем перевіреним компаніям і з певною періодичністю проводити технічний огляд канатів, уловлювачів і інших важливих механізмів. Регулярна перевірка працездатності пристроїв безпеки – це гарантія того, що ліфтова кабіна ніколи не впаде, а пасажири будуть залишатися в повній безпеці.

схожі статті