sky
lift

Загальнодержавна проблема ЖКГ № 1 – ліфти Частина 3. Плани і реальність

На даний момент в Україні майже 96 тисяч ліфтів, велика частина з них працює в Києві і великих містах з висотними будівлями (процентне співвідношення можна побачити на схемі). При цьому понад 60% українських ліфтів функціонують з перевищенням граничних для цього обладнання 25-ти років.

Період експлуатації перевищується в зв’язку з недостатнім фінансуванням відповідних ліфтових організацій. При цьому в Україні працює не тільки вітчизняне (радянський) обладнання.

Довідка. Зараз в нашу країну поставляються ліфти з Китаю і Туреччини, Білорусі та навіть США. Українських виробників як таких не існує, компанії випускають ліфти, лише збирають підйомники популярних ТМ: «Отіс», «KONE», «Schindler» і «ThyssenKrupp».

Рішення проблеми: планування, євростандарти, взаємодія

Фахівці впевнені, що ситуація з ліфтами в нашій країні не тупикова, якщо грамотно підійти до її вирішення. Тільки необхідний комплексний підхід.

  1. Планування. Реалізація проекту по заміні ліфта виконується тривалий період, від розробки креслень до установки підйомників «під ключ» проходить не один місяць. Процес значно прискорить своєчасне планування. При плануванні заміни пасажирських підйомників на два – три роки, результативність заміни ліфтів зросла б у два рази.
  2. Євростандарти. У нашій країні вже зроблені зусилля з євроінтеграції в ліфтовій документальної сфері. У 2018 році планується застосовувати в Україні європейські норми EN 81-20 та EN 81-50.

Вони є керівництвом до безпечного зведення та встановлення пасажирських підйомників. Стандарти ЄС включають підвищені вимоги до освітленості кабін і міцності їх стінок, огорожі на ліфті і до блокування шахтних дверцят. На даний момент українські норми потребують значного доопрацювання, щоб впровадити вимоги Євросоюзу.

  1. Взаємодія. На жаль, ці нововведення не допоможуть замінити старі ліфти в українських багатоповерхівках. Рішення у взаємодії влади країни, регіонів і населених пунктів з підприємствами, що займаються реалізацією та установкою підйомного обладнання для розробки держпрограми по заміні ліфтів.

    Нові ліфти в Києві

Як виробники, так і сервісні компанії, такі як ми, готові взяти участь в розробці ліфтової державної програми, і гарантують виконати свої функції оперативно, якісно і в строк. Головне, щоб держава зробила перший крок!

схожі статті