sky
lift

Двоповерховий ліфт

Потреби забудовників розширюються у зв’язку зі зростаючими вимогами часу, щорічним припливом людей у великі міста. Вирішити зростаючі потреби фахівці намагаються використовуючи двоповерховий ліфт.

Двоповерховий ліфт – ліфт, сконструйований з двох жорстко скріплених кабін, розташованих одна над іншою. Це дозволяє пасажирам розміщуватися на двох поверхах ліфта одночасно, що значно збільшує пропускну здатність шахти ліфта. Така схема може виявитися ефективною в будівлях, в яких зупинки ліфта відбуваються майже на кожному поверсі. Так, наприклад, один двоповерховий ліфт дозволяє пасажирам здійснювати посадку на двох сусідніх поверхах одночасно.

Великою перевагою двоповерхових ліфтів є те, що вони займають менше місця, ніж традиційні ліфти при однаковій пропускної здатності. У хмарочосах, де ліфти, як правило, займають значну площу, це дозволяє більш ефективно використовувати простір.

Двоповерхові пасажирські ліфти

Не всі двоповерхові ліфти використовуються для перевезення тільки пасажирів на обох поверхах. Іноді в одному або більше ліфті в будинку другий поверх використовується для перевезення товарів, як правило, поза пікових періодів перевезення, що дозволяє обійтися без окремого вантажного ліфта. У періоди пікового навантаження ліфти переходять до пасажирського режиму, прискорюючи перевезення пасажирів в будівлі.

Історія створення двоповерхового ліфта

Перший двопалубний ліфт був монтований організацією ОТІС в 1931 році в 67-поверховому будинку центру, розташованому в Нью-Йорку. Одночасно з тим, двоповерховий ліфт повинен був додатково обслуговувати станцію метрополітену. Зведення метрополітену в той час було заплановано владою міста.

У 1935 році компанією ОТІС громадськості був представлений двоповерховий ліфт. Це була абсолютно нова технологія для висоток з підвищеною прохідністю в години-пік. Подібна нерухомість могла різко збільшитися в ціні, а також принести гарний прибуток власникам за рахунок зростання числа відвідувачів. У перших двоповерхових ліфтах кабіни також розміщувалися одна над іншою. Конструкції мали однаковий механізм. Вхід в ліфти доступний не тільки з підземки, але і з вулиці. Пасажири мали можливість зайти в верхню, а також в нижню кабіну з двох рівнів.

Незважаючи на те, що новий механізм припав забудовникам до душі, двоповерхові ліфти могли встановлюватися не у всіх хмарочосах. Пояснити це можна тим, що система противаг і тросів була проблемною в експлуатації. У 2003 році компанія ОТІС удосконалила двоповерхові ліфти. В даний час ліфтове устаткування може встановлюватися в тих будинках, де міжповерхові прольоти мають різну величину.

Переваги і мінуси двоповерхових ліфтів

Двоповерхові ліфти мають ряд позитивних особливостей, а саме:

  • обслуговування ліфтів є простим і оперативним;
  • дозволяють перевозити значну кількість пасажирів;
  • переміщення ліфта є безшумним і абсолютно безпечним;
  • посадка пасажирів може проводитися на сусідніх поверхах одночасно;
  • двоповерхові конструкції займають менше місця (в порівнянні з традиційною).

Незважаючи на значне число переваг, двоповерхові ліфти мають певні недоліки, а саме:

  • конструкції обходяться на порядок дорожче в обслуговуванні;
  • дворівневі ліфти не підходять для компактних будівель;
  • обладнання є більш енерговитратним.

 

схожі статті