sky
lift

Щоглові підйомники

Щоглові підйомники

Представляємо Вам – щоглові підйомники – незамінні механізми в сферах будівництва, виробництва, складського господарства. Це особливий різновид промислових ліфтів для переміщення людей, будівельних матеріалів, вантажів, устаткування. Також щоглові підйомники використовуються для виконання монтажних та оздоблювальних фасадних робіт. Перші прототипи подібних механізмів з ручним приводом з’явилися ще в Х столітті. Сьогодні щоглові промислові ліфти виготовляються з застосуванням інноваційних технологій, оснащуються надійними двигунами, захисними пристроями та автоматичною системою управління.

Конструкція щоглового підйомника

Головний конструктивний елемент ліфта – металева ферма, що забезпечує жорсткість підйомника. Металоконструкція, що має прямокутне або трикутний перетин, називається щоглою. Уздовж неї переміщається вантажна платформа або вантажопасажирська кабіна з розсувними дверима. Щогла збирається з декількох секцій, стягнутих між собою болтовими з’єднаннями. У процесі виконання робіт висота підйомника може бути збільшена шляхом додавання додаткових секцій.

Конструкція встановлюється автономно або кріпиться кронштейнами до стіни. Існує кілька варіантів розміщення щоглового підйомника – уздовж фасаду, всередині будівлі, в шахті або іншому внутрішньому вертикальному отворі. Висота вільностоячих самоутримних ліфтів зазвичай не перевищує 12 метрів. Для зручності експлуатації конструкція може бути оснащена механізмом для переміщення по рейках. Висота стаціонарних підйомників іноді досягає 100 метрів.

Для переміщення вантажів масою до однієї тонни використовуються однощоглові підйомники, а на великих об’єктах застосовуються ліфти з двома або трьома щоглами. Обмеження по вантажопідйомності для однощоглових механізмів пов’язано з нерівномірним розподілом навантаження і консольним розміщенням вантажної платформи. Багатощоглові підйомники оснащуються кількома кабінами і дозволяють вести роботи безперервно, одночасно піднімаючи і опускаючи вантажі або пасажирів.

Система безпеки щоглового ліфта оснащується автоматичним гальмом, обмежувачем маси вантажу, кінцевими вимикачами. На платформах, призначених для перевезення людей, встановлюються захисні огородження. У разі аварійного обриву троса спрацьовують автоматичні уловлювачі.

 

 

схожі статті