На даний момент в Україні майже 96 тисяч ліфтів, велика частина з них працює в Києві і великих містах з висотними будівлями (процентне співвідношення можна побачити на схемі). При цьому понад 60% українських ліфтів функціонують з перевищенням граничних для цього обладнання 25-ти років.
Період експлуатації перевищується в зв’язку з недостатнім фінансуванням відповідних ліфтових організацій. При цьому в Україні працює не тільки вітчизняне (радянський) обладнання.
Довідка. Зараз в нашу країну поставляються ліфти з Китаю і Туреччини, Білорусі та навіть США. Українських виробників як таких не існує, компанії випускають ліфти, лише збирають підйомники популярних ТМ: «Отіс», «KONE», «Schindler» і «ThyssenKrupp».
Рішення проблеми: планування, євростандарти, взаємодія
Фахівці впевнені, що ситуація з ліфтами в нашій країні не тупикова, якщо грамотно підійти до її вирішення. Тільки необхідний комплексний підхід.
Вони є керівництвом до безпечного зведення та встановлення пасажирських підйомників. Стандарти ЄС включають підвищені вимоги до освітленості кабін і міцності їх стінок, огорожі на ліфті і до блокування шахтних дверцят. На даний момент українські норми потребують значного доопрацювання, щоб впровадити вимоги Євросоюзу.
Як виробники, так і сервісні компанії, такі як ми, готові взяти участь в розробці ліфтової державної програми, і гарантують виконати свої функції оперативно, якісно і в строк. Головне, щоб держава зробила перший крок!