sky
lift

Діти в ліфтах

Багато дітей ліфти і ліфтове обладнання сприймаються як розвагу. Батькам доводиться замислюватися про те, чи є механізми небезпечними для їх малюків. Навчання правилам поведінки в ліфті для дітей рекомендується починати буквально з самого маленького їх віку.

Перш за все, дитині слід пояснити, де знаходиться кнопка виклику диспетчера, навіщо вона потрібна і як саме нею необхідно користуватися.
Існує правило, згідно з яким діти повинні входити в кабіну ліфта виключно після дорослих, а виходити з неї – першими.

Дети в лифте

Мова не йде про одне з правил етикету. Тут йдеться про основне правило безпеки.

Дітям в ліфті забороняється стрибати, гратися, спиратися на двері, чіпати їх рухомі частини. Також установкою ліфтів і ліфтових шахт не передбачається те, що хто-небудь з пасажирів буде натискати кнопки в хаотичному порядку. Якщо ліфтова кабіна застрягла в процесі транспортування, малюк ні в якому разі не повинен вдаватися до спроб вибратися з “пастки” самостійно.

Ви повинні заздалегідь його навчити тому, що, опинившись в подібній ситуації, необхідно дочекатися допомоги, а залишити зламаний пристрій можна буде лише після того, як це запропонує йому зробити обслуговуючий ліфт технічний працівник. Це пов’язано з тим, що ліфт може несподівано прийти в рух, а дитина внаслідок цього може отримати травму.

Ще одне правило, яке є обов’язковим для виконання всіма дітьми, – малюк не повинен входити в ліфт, якщо в будинку, в якому він знаходиться, сталося задимлення. Електрика під час пожежі може бути вимкнено практично в будь-який момент. Крім того, перебуваючи в кабіні ліфта, дитина може задихнутися через дим, що зібрався в шахті.

Разом з тим дітям не можна їхати в одному ліфті з людьми, які їм не знайомі. Це правило стосується не тільки самих маленьких, але і підлітків. Усвідомити всі ці принципи дітям найпростіше за допомогою їхніх батьків. Тому останнім варто приділяти цьому питанню достатню кількість уваги під час ігор і звичайного щоденного спілкування зі своїм чадом.

Кожна дитина повинна зрозуміти, що якщо виникнення надзвичайної ситуації уникнути не вдалося, найбільш правильним рішенням буде натиснути “тривожну” кнопку, або ж зателефонувати мамі чи татові, щоб отримати насправді корисну інформацію про те, як потрібно себе вести в ліфті в конкретний момент .

схожі статті