sky
lift

Кожному за потребами – види і особливості ліфтів для інвалідів

Незважаючи на технічний прогрес, до сих пір люди в інвалідних колясках в нашій країні стикаються з проблемою подолання сходових маршів. Проте рішення є – це підйомники різних типів і конструкцій.

Електро- і гідравлічний спецліфт

Для підйому і спуску людей, що пересуваються в інвалідних колясках, розроблені різні види підйомного обладнання. За типом приводу ліфти бувають гідравлічні та електричні. Кожен тип має свої плюси і мінуси.

Гідравлічні ліфти плавно рухаються без поштовхів і різких зупинок, їх легко і швидко можна змонтувати, а також є можливість зупинки на будь-якій висоті. Але у них невелика швидкість руху, через це застосовуються дані підйомники для невеликої висоти спуску/підйому.

Набагато більше поширені електропривідні ліфти для колясочників. Їх швидкість дозволяє здійснювати підйоми великої ваги на будь-яку висоту, вони прості в експлуатації. Електричні ліфти використовуються як на сходах, так і в басейнах, авто та інших місцях.

5 видів підйомників для людей з інвалідністю

Всі ліфти покликані забезпечити пасажиру комфорт і безпеку. Залежно від умов, де вони встановлюються, застосовується той чи інший їх вид. Розрізняють п’ять типів підйомників:

  • вертикальний;
  • мобільний;
  • похилий;
  • крісельний;
  • гусеничний.

Вертикальний ліфт найбільш популярний, він подібний до традиційного пасажирському підйомника, їздить по вертикалі вгору – вниз без задіяння ступенів. Він простий в установці, надійний і підходить для використання колясочників без супроводу.

Мобільний ліфт універсальний, не вимагає дорогого обладнання та функціонує навіть без акумулятора. Він призначений для таких місць, де відсутня можливість змонтувати стаціонарний пристрій.

Є пасивний підйомник (людина з інвалідністю не може ним скористатися сам, потрібно супроводжуючу особу) і активний мобільний ліфт (для самостійних підйомів і спусків візочника).

Похилий ліфт характеризується великою вантажопідйомністю. Він має платформу для коляски і переміщує людей з інвалідністю по сходових маршах в ручному або автоматичному режимі.

Крісельний ліфт монтується з будь-якого зручного боку сходів, виглядає, як крісло з підставкою для ніг. Це простий і функціональний пристрій працює на рейкової передачі, оснащена пультом управління.

Гусеничний ліфт – це мобільна платформа на гумових гусеницях, підходяща до всіх типів інвалідних колясок. Її пристрій дозволяє підніматися на будь-які сходи самостійно або за допомогою супроводжуючого людини.

На сьогоднішній момент є всі технічні можливості, щоб кожна будівля було обладнано підйомниками для людей, які потребують них.

схожі статті