sky
lift

Ліфт в торговому центрі

Кількість, вантажопідйомність, габарити і інші характеристики підйомників залежать від призначення будівлі. Щодо підприємств торгівлі параметри ліфтів визначаються українськими державними будівельними нормами (ДБН В.2.2-23: 2009).

При розробці проектів ліфтів інженери компанії «Скайліфт» керуються вимогами параграфа цих норм (9 Інженерне обладнання. 9.1 Ліфти). Ці ж правила повинні враховувати проектанти комерційних будівель.

Вантажні ліфти

Згідно з нормативами кількість і технічні характеристики вантажного устаткування розраховується по документу НПАОП 0.00-1.02, який враховує різні групи комерційних організацій будови і механізоване оснащення, що використовується для розвантажувально-навантажувальних робіт.
лифт в торговом центре

Найменша кількість підйомників визначається, враховуючи вантажні потоки. На всіх поверхах перед дверима вантажного підйомника повинна розташовуватися майданчик для розвантаження (ця площа не входить до складу місць для приймання, збереження товарів і підготовки до продажу).

Габарити розвантажувального майданчика: ширина – не менше ніж ширини шахти підйомника, а глибина не повинна враховувати сусідні коридори. Майданчики біля вантажних підйомників на поверх нижче рівня землі проектуються по параграфу 4.34 ДБН В.1.1-7.

Для взаємодії між підрозділами комерційної організації на різних поверхах по ГОСТ 8824, ДСТУ ISO 4190-3 дозволено використання вантажних підйомників, розрахованих для підйому вантажів вагою 40, 100 і 250 кг.

Таке обладнання, яке розраховане на 2 поверхи і висоту не більше 520 см, поставляється в комплексі з відкритою металевою каркасної шахтою. Його можна монтувати без стін і перекриття. Доступ в малі вантажні підйомники на поверхах нижче рівня землі здійснюється через тамбурні шлюзи.

Підйомники для пасажирів

Розробку підйомників для перевезення людей в будівлях торгівлі проектанти нашої компанії здійснюють на підставі ДСТУ ISO4190 (1; 2 і 6), ДСТУ EN81 (1 і 2) і НПАОП 0.00-1.02. Згідно цих норм, підйомне устаткування обов’язково, якщо в будинку три і більше поверхів.

Розрахунок кількості і параметрів ліфтів для пасажирів визначається на підставі пасажиропотоків. Обов’язково враховуються і правила пожежної безпеки (НАПБ Б.01.007), за якими хоча б один з ліфтів підходить для перевезення людей на носилках.

Якщо площа торгівлі від 1 тис. кв. метрів, а будівля чотирьох- і більш поверхова обов’язкові ескалатори, що проектуються по ДСТУ (ISO9589 і EN115). Пасажирські підйомники і ескалатори допустимі і в будівлях з меншими параметрами.

Якщо зали торгівлі знаходяться на 2-х і більше ярусах, обов’язковий підйомник для перевезення інвалідів-візочників, шириною від 210 см по ДБН В.2.2 (9 і 17) і ДСТУprEN81-70. Коли в комерційному приміщенні є перепади рівнів, повинні бути пандуси.

У разі їх неможливості потрібні вертикально-похилі підйомники з шириною платформи від 90 см і глибиною від 120 см по ДСТУ ISO9386 (1 і 2). Машинні приміщення підйомників і вантажне обладнання можна встановлювати під, над і впритул до приміщень, де постійно знаходяться люди, крім техперсоналу ліфтів.

схожі статті