sky
lift

Дивовижні ліфти, що викликають захоплення

Навіть традиційні підйомники в будинках все частіше радують око красою та технічною досконалістю, особливо в новобудовах. Але чи відомо вам, що у світі є абсолютно унікальні, незвичайні ліфти? Наприклад, підводний, високогірний, судновий?

Немає межі людської винахідливості. Галузь вертикального транспорту продовжує розвиватися, іноді зовсім у несподіваних напрямках. Розповімо вам про деякі, найбільш відомі приклади.

Найбільш незвичайні ліфти світу

Людська думка знаходить неординарні рішення у найскладніших ситуаціях. Коли мова йде про вертикальний транспорт, поняття «незвичайний ліфт» на перевірку виявляється дуже багатогранним. Ми поділили його на кілька умовних категорій.

Споруди, від яких захоплює дух

У першу категорію потрапили ліфти, висота та швидкість руху яких може спричинити акрофобію навіть у найбільш стійких.

 1. У природному парку Чжанцзяцзе споруджено 330-метровий ліфт. На хвилиночку це приблизно висота 110-поверхового будинку! Просто розуму незбагненно, як у важкодоступному регіоні Китаю вдалося звести таку махину! Проте тепер туристи з усього світу можуть оглядати фантастичні пейзажі з усім можливим комфортом. Щогодини нагору може підніматись 1380 людей!
 2. Тайванська вежа Тайбей-101 входить до числа рекордсменів за багатьма параметрами. Ліфти не виняток, їх тут 67! Два супершвидкісні підйомники доставляють з 5-го на 89-й поверх усього за 37 секунд! Це приблизно 60 км/годину, і все по вертикалі! Швидше поки що не вийшло ні в кого. Ціна кожного ліфта на момент побудови становила майже 2,5 млн. доларів США.
 3. Любителі споглядати гарні краєвиди у Швейцарії можуть піднятися на 153 метри вгору, на вершину скелі Хамметшванд. Верхній майданчик знаходиться на висоті 1132 м над рівнем моря, а конструкція зібрана з металевих ажурних переплетень. Перехоплює подих!
 4. Більшість пасажирів, входячи в ліфт у радіовежі Окленда в Новій Зеландії, мимоволі жахаються. Воно і не дивно, адже в кабіні цього підйомника встановлена ​​прозора підлога! Всі 328 м поїздки можна спостерігати, як земля йде з-під ніг у буквальному значенні!
 5. Мало кому відомо, що всередині пам’ятки Києва статуї Батьківщина-Мати є два ліфти — прямий та похилий. Вертикальний рухається до висоти 64 метри, а похилий піднімається на ковзанках під кутом 75 градусів. Щоправда, щоб потрапити на оглядовий майданчик, доведеться ще трохи піднятися сходами. Що вдієш, ліфти — не всюдиходи!

Не зовсім вертикальний ліфт

Назвати ліфтом витяг SkyView у Стокгольмі язик не повертається, і тим не менш — він піднімає прозору сферичну гондолу з 16-ма людьми на 130 метрів. Рух відбувається за спеціальними напрямними, встановленими на зовнішній поверхні кулястого «Еріксон Глоб». Також зауважимо, що це найбільша сферична будівля у світі, її діаметр 110 м, а також одна з визначних пам’яток шведської столиці. Чудові враження вам гарантовані!

Підйомник для кораблів

Відстань між Едінбургом та Глазго по прямій — всього близько 70 км. Одним із способів його подолати були канали, які існували ще першій половині 20-го століття. Щоб кораблям потрапити з каналу Юніон до каналу Форт Клайд, потрібно було подолати 35 метрів різниці за висотою. Цю процедуру виконували завдяки системі з 11 шлюзів, але займала вона близько 9 години.

У наш час судноплавні канали вже не є такими важливими шляхами сполучення. Однак у 2002 році був зданий в експлуатацію суднопідйомник, що обертається, — Фолкеркське колесо. Він переносить прогулянкові кораблі між каналами Юніон та Форт-Клайд лише за 5 хвилин! Цей дотепний пристрій став туристичною родзинкою, і досі залишається першим і єдиним «ліфтом» такого типу.

Більш схожий на традиційну вертикальну конструкцію вантажний ліфт у районі гідроелектростанції «Три Ущелини» в Китаї. Він здатний піднімати кораблі із вантажем до 3 тис. тонн на висоту 113 метрів!

Бажаєте встановити гарний ліфт у Києві?

Компанія SkyLift виконує проектування ліфтів будь-якої складності та виробляє всі види вертикального транспорту, у тому числі:

 • панорамні ліфти;
 • ескалатори;
 • травалатори;
 • гідравлічні підйомники;
 • вантажні ліфти;
 • кухонні підйомники невеликої вантажопідйомності;
 • пасажирські ліфти різної місткості для готелів та житлових будинків.

Спорудження сучасного підйомника вимагає грамотного інженерного підходу, ретельно підібраної комплектації та правильного монтажу.

Наше підприємство має великий досвід у галузі та налагоджені контакти із закордонними постачальниками обладнання. Тому ми впевнено декларуємо: у компанії СкайЛіфт можна купити ліфт, замовити ремонт та обслуговування за вигідною ціною з повною гарантією якості. Зателефонуйте нам або залиште заявку на сайті. Консультації та виїзд на заміри – безкоштовно!

схожі статті