sky
lift

Ліфт: між сміхом і … смертю

З пасажирськими ліфтами пов’язана маса курйозних і страшних історій. Ось цікава добірка життєвих ситуацій, і почнемо з реальних сумних фактів, таких собі страшних байок ліфтових механіків.

Заточений у темряві

Хоча пасажирам здається, що вони годинами страждають, застрягши в ліфті, насправді таке ув’язнення найчастіше становить до години в житлових будинках і всього хвилин 10 в готелях з цілодобовою диспетчеризацією.

Однак в 1978 році одним невдахою механіком був поставлений сумний рекорд. Йому довелося ремонтувати ліфт в елеваторі. Піднявши бідолаху на половину 40-метрової вежі, ліфт застряг. Механік кричав і стукав 48 годин (!), Але шум працюючих двигунів заглушав все його старання. Врятували ліфтера колеги, які таки стали шукати його через 2 дні.

Подяка за порятунок кулаком і ножем

За кордоном у перенесли суворе випробування або трагедію, завжди запитують, чи все у нього добре, щоб почути звичне: «окей». Наших же людей дуже легко вивести з себе, чого тільки не почуєш, якщо не працює ліфт.

Ну, а якщо пасажири застрягли в кабінці, рятувати їх, як утоплеників, дуже небезпечно для життя і здоров’я. Замість спасибі можеш отримати в щелепу. Саме так сталося з одним механіком, коли він виручив сімох бранців кабінки.

Хоча в ув’язненні люди провели всього 10 хвилин, на рятувальника вони накинулися з лайкою, кулаками і навіть ножем!

Гільйотина і вогонь

Пустощі дітей починаються потворними написами в ліфті, подряпинами і спаленими кнопками і плафонами світильників, а закінчуються трагічним результатом. У 1998 році життя двох підлітків безглуздо обірвалося через катання на кабінці ліфта.

Хлопці потрапили під “гільйотину”, коли перетиналися кабінка і її противагу. Іншим разом нещастя вдалося уникнути завдяки пильності мешканців під’їзду. Вони почули сміх і крики в шахті і викликали майстра.

Ще одна парочка підлітків розважалася підпалом плафона в ліфті. Так як він був з пластмаси, вогняні краплі почали падати на підлогу кабінки. Хлопці перелякалися і стали топтати полум’я ногами, через це кабінка зупинилася.

Вандали врятувалися дивом. Їх одяг вже почала горіти, але в цьому під’їзді жив механік по ліфтах, він запобіг біду, витягнув з палаючої кабіни дурних молодиків в останню хвилину. Тільки в Києві таким чином в минулому згоріло 4 ліфти.

Дама з собачкою

Наступну ситуацію можна все таки віднести до курйозних, хоча нервування була ще та. Майстер працював в шахті, ремонтував ліфт, заклинило попередньо двері спеціальної перемичкою. Ніякої небезпеки для людей не було, будь-яка людина зрозумів би, що йде ремонт.

Але тільки не маленька собачка. В цей час в будинок зайшла дама зі своїм вихованцем. Песик мчав попереду і, побачивши відкриті дверцята, спритно перескочив через перемичку і полетів в шахту. Йому пощастило приземлитися прямо на голову майстра. Обидва перелякалися, але не постраждали.

І на завершення добірка веселих написів в ліфтах.

Ліфт не працює … 10 років

Нумерація ліфта починається з 7 поверху

Ліфт працює тільки з 2-го … і … до 2-го поверху

План евакуації з ліфта

схожі статті