sky
lift

Як безпечно потрапити з ліфта на потрібний поверх або Правила користування

Ліфтове обладнання, як і будь-який інший вид транспорту, має правила експлуатації. Їх варто знати і виконувати, якщо хочете без проблем переміщатися в ліфті з поверху на поверх. Розглянемо деякі з правил, якими зазвичай нехтують пасажири, і переконаємося в їх обгрунтованості.

Наявність в кабіні або на першому поверсі біля ліфта правил користування і таблички з контактами

лифт на этаже

На жаль, такі таблички дуже часто зривають, і обслуговуючим компаніям доводиться відновлювати їх.

Отже, перш ніж користуватися ліфтом, потрібно ознайомитись з номерами обслуговуючої організації та аварійної служби та внести в мобільник, тоді в надзвичайній ситуації ви будете знати, куди звернутися, і легко отримаєте допомогу.

Чи не переміщайтеся з поверху в ліфт, поки не переконалися в наявності статі під ногами

Ліфт – найбільш безпечний транспортний засіб і практично завжди травми і загибель, пов’язані з ним результат нехтування правилами використання.

Що ж може статися? Коли в ліфтовій шахті виконується ремонт ліфта, і електромеханіки перевіряють працездатність обладнання, ви, почувши його рух, можете натиснути кнопку виклику і, коли відкриються двері, увійти, не дивлячись, хоча кабіна буде вище або нижче вас. Падіння в шахтний приямок або на кабіну може загрожувати травмою, інвалідністю і навіть смертю.

Другий варіант: в гальмі лебідки зносилися колодки. В такому випадку, коли двері ліфта відкриваються, підлогу кабіни може бути нижче рівня поверху. В такому випадку є ризик забитися лобом або звалитися в кабіну. Або ліфт зупиниться вище підлоги поверху, тоді можна зачепившись об поріг, влетіти всередину кабіни і травмуватися.

Ліфт – транспорт, будьте уважні, коли їм керуєте

Деякі люди використовують ліфтову кабіну, як звичайну кімнату, вважаючи, що поки вони сонні вранці спускаються на вулицю або ввечері втомлені піднімаються додому, можна спертися на стінку і подрімати. Цього категорично не можна робити!

Увійшовши з поверху в ліфт, займіть рівне стійке положення з трохи розставленими і зігнутими в колінах ногами, якщо є поручень, обіпріться на нього і будьте уважні. У разі аварії ліфтового обладнання, коли спрацьовують уловлювачі і буфери, ви будете лежати на одній зі стінок кабіни, спершись на ногу, це закінчиться травмами і гіпсом.

При спрацьовуванні пристроїв безпеки через аварійної зупинки на малі частки секунди перевантаження збільшується в 4 рази (ніби вам на плечі різко опустили людини з таким же, як у вас вагою).

Ось звідки легенди про обриваючі кабіни, які стрімко падають в шахту, і травмовані пасажири, з жахом розповідають про пережите і демонструють свої зламані кінцівки. Але ж при дотриманні цього простого правила, при аварії вони б просто сильно присіли.

схожі статті