sky
lift

Загальнодержавна проблема ЖКГ № 1 – ліфти. Частина 2. Потрібна державна програма

Отже, на Україні катастрофічна ситуація з ліфтовим господарством. Держтехінспекції забороняє експлуатацію десятком і сотень ліфтів, а міська влада виділить на ремонти сотні тисяч, коли потрібні мільйони. Що ж робити?

Рішення від влади

З огляду на брак коштів у бюджеті, міська влада вважає, що ремонти необхідно фінансувати комплексно.

У Міністерстві ЖКГ пояснюють, що в Правилах утримання жилих будинків та прибудинкових територій вказано, що утримувати і ремонтувати пасажирські підйомники повинна виконавча організація, з якою укладено договір.

Тобто компанія, яка обслуговує ліфт у вашому будинку повинна своїми силами підтримувати в робочому стані ліфти при мінімальних тарифах в цій сфері, яких абсолютно недостатньо.

У міських ліфтових організаціях монтерам платять так мало, що висококваліфікованих фахівців стає все менше, що знижує показники по перевірці та ремонту підіймального устаткування.

Необхідність ліфтової держпрограми

Очевидно, що давно назріла необхідність загальнодержавної програми в ліфтовому господарстві України. На даний момент приймаються тільки міські програми подібного плану, наприклад в Києві таке рішення функціонує з минулого року.

І хоча департамент ЖК інфраструктури КМДА виділяє понад 100 млн. Гривень, на жаль, для заміни 10 тис. Пасажирських підйомників столиці України це мізер. Фахівці вважають, що підхід повинен бути більш організований і продуманий.

Потрібна державна системна програма, в якій були б прописані терміни, вказані контролюючі органи, що забезпечують її втілення вчасно і грамотно, а головне для заміни ліфтів виділялися б кошти відповідні нинішньої ситуації.

В результаті на початку року був би затверджений бюджет, в лютому укладалися договори з підрядними організаціями, а на початку весни вже демонтувалося і замінювалося новим ліфтове обладнання.

Ще одна українська проблема гальмує ремонт і заміну старих ліфтів це традиція виділяти бюджетні гроші в самому кінці року. Це період піку сезону для ліфтовиків і дефіцит майстрів. Тому навіть якщо кошти виділяються, їх не встигають освоювати через коротких термінів і безконтрольності.

Якщо у вас виникли проблеми з роботою ліфта, зверніться в компанію Скайліфт.

 

схожі статті