sky
lift

Ліфти покоління Next

Більше півтора століття конструкції підйомників принципово не змінювалися. Весь цей час ліфт являє собою кабінку, яка вертикально переміщається в шахті за рахунок тросів і противаг.

Природно інноваційні розробки роблять підйомне устаткування все більш зручним, красивим і швидким, але кардинальних змін немає. Тому в висотках пасажирам доводиться довго чекати своєї черги навіть, коли ліфти розподілені по групах.

Новітній концепт “Multi”

Нещодавно світовій спільноті був представлений абсолютно новий концепт ліфтів покоління Next, які будуть переміщатися не тільки вгору і вниз, але і в сторони, тобто одна кабінка здатна їздити в різних напрямках.

Концепт «Multi» – це перший проект підйомника без тросів і кабелів. Транспортування кабіни здійснюється на магнітній підвіски завдяки ефекту магнітної левітації. Крім того, в оригінальній системі використовуються багато інших ноу-хау, що забезпечують абсолютно новий спосіб переміщення по висоткам.

Технологии

Системи «Multi»

Кабінки в інноваційних ліфтах «Multi» на магнітних двигунах, аналогічних технології переміщення швидкісних поїздів на магнітних подушках, їздять горизонтально і вертикально. У висотці з такою ліфтової системою буде не одна шахта, а система знизу-вгору і поперек перетинає всю будівлю.

В системі MULTI ліфтові кабінки, зроблені з вуглецевих композиційних матеріалів, і всі робочі механізми мають малу вагу і габарити. Їх маси фактично зменшено на 50% в порівнянні зі звичайними ліфтовими системами. Відсутність кабелів і противаг також зменшує масу системи ліфта.

 

Планується, що це дасть не тільки мінімальний період очікування вільної кабінки – максимум 30 с, шахти малого перетину дозволять заощадити корисну площу будівлі до 25%. А застосування надлегких і дивно міцних матеріалів зменшать вагу підйомної системи вдвічі, зменшивши таким чином навантаження на будівлю.

Фахівці вважають, що найкращим варіантом для тестування нової технології стане хмарочос висотою до 300 м. Інженерні розробки та експериментальні перевірки ще не закінчені, але в найближчому майбутньому світ уже побачить концептуально новий ліфт.

Підйомна система MULTI має безліч переваг перед традиційною кабельною ліфтом. Генеральний директор компанії «ThyssenKrupp Elevator AG», пан Андреас Шіренбек сказав в заяві: «Ми вважаємо, що MULTI – це справжній прорив в майбутнє, який змінить спосіб переміщення людей і вантажів на висоту. Вона скоротить час очікування ліфта, до того ж, сама система займає значно менше простору в будівлі. Додайте до цього зменшений вуглецевий слід – ліфт, побудований за нашою технологією, використовує на 60% менше електроенергії, ніж традиційні ліфти ».

До того ж, дана система не має обмежень по висоті, і оскільки вона дозволяє ліфтів міняти напрям руху на 90 °, то вони можуть рухатися у вертикальній і горизонтальній площині. Такі здібності відкривають нові можливості для архітектури висотних будівель. Це дуже важливо, бо на думку вчених, до кінця нашого століття 70% населення земної кулі буде проживати в містах.

Інженери ThyssenKrupp сподіваються, що інноваційний ліфт успішно проявить себе під час тривалої експлуатації, і тоді такими ліфтами можуть оснащуватися та інші будівлі по всьому світу. А це не просто зручність для пасажирів, це змінить самі принципи архітектури будівель, адже тепер архітектори не будуть обмежені вертикально камерою ліфтових шахт, навколо яких будувалася вся інша планування. А якщо зміниться вигляд хмарочосів, то зміниться і образ міст: ось так от, завдяки новій конструкції ліфта.

Наша пропозиція

Звичайно, нам ще далеко до світових новинок, але з нашою компанією ви можете знайти сучасний якісний, надійний і безпечний ліфт. Ми гарантуємо доступні ціни, оперативну доставку і установку!

Наша компанія також пропонує ремонт, модернізацію, заміну старого ліфта, диспетчеризацію та технічне обслуговування підйомного устаткування для будівель різного призначення. Телефонуйте, домовимось!

схожі статті